Arganový olej a jeho využitie

Arganový olej a jeho účinky sú známe už odpradávna. Používa sa nielen v kozmetickom priemysle pri výrobe rôznych liečivých prípravkov, ale aj v potravinárstve, kde je obľúbený najmä pre svoju charakteristickú orieškovú chuť.

Arganový olej v kozmetike

Arganový olej

Vďaka vysokému obsahu vitamínu E je arganový olej neoceniteľným a obľúbeným pomocníkom pri výrobe kozmetiky. Spomaľuje starnutie, udržuje mladosť a vitalitu. Takisto pomáha k prekrveniu tkanív a znižuje riziko vzniku celulitídy, ktorá trápi prevažnú väčšinu žien v každom veku.

Arganový olej na pleť

Keďže sa arganový olej vyznačuje schopnosťou posilňovať väzivo a napínať pokožku, táto pôsobí prirodzene spevnená a dodá tak tvári mladistvý vzhľad. Je teda aj prevenciou proti starnutiu pokožky. Na tento účel možno arganový olej užívať aj vnútorne.

Trápi Vás celulitída? S pribúdajúcim vekom, počas tehotenstva a po ňom, alebo tiež po rôznych diétach, to nie je nič výnimočné. Arganový olej pomôže aj tam, kde všetky ostatné prostriedky zlyhali. Dokonca aj pri „pomarančovej koži“. Skúste si miesta postihnuté celulitídou pravidelne masírovať týmto olejom a pokožka sa odvďačí pevnejším a napätím vzhľadom.

Pokožka počas tehotenstva môže okrem celulitídy utrpieť aj ďalšiu nepríjemnú ranu. Strie. Nevyzerajú pekne a ak ich už raz máme, nezbavíme sa ich. Nie je nič ľahšie ako prevencia. Čistým arganovým olejom si počas tehotenstva masírujte bruško, boky a stehná. Alebo o to požiadajte budúceho otecka! Keďže olej pôsobí na tvorbu kolagénu a elastínu, štruktúru pleti dokáže obnoviť a vyhladiť. Rovnako pôsobí aj pri rôznych jazvách po úrazoch, či po škaredých rankách na tvári, ktoré spôsobuje akné. Je vhodné ho použiť aj na ošetrovanie jemnej pleti bábätiek.

Arganový olej na pleť

Ak je Vaša pleť mimoriadne vysušená, arganový olej môžete bez obáv použiť aj namiesto denného krému. Jemne ho do pokožky vmasírujte. Bude hydratovaná a okrem toho bude vyzerať omnoho zdravšie, jasnejšie a mladšie. Olej dokonca zabraňuje tvorbe vrások. Ktorá žena by ho nemilovala...

Arganový olej nie je mastný, napriek tomu pomáha zvlhčovať a regenerovať suchú a poškodenú pokožku, pomáha tiež odstraniť prebytočný olej z mastnej pleti. Všebecne platí že arganový olej zlepšuje textúru pleti a zanecháva ju jemnú a vláčnu.

Nie je nič jednoduchšie, ako rozmaznávať pokožku celého tela. Prečo tento pôžitok dopriať len tvári? Pár kvapiek arganového oleja pridajte do kúpeľa. Okrem celkového rozjasnenia pleti dokáže redukovať aj tvorbu mazu a  má antiseptické účinky. Je teda vhodný aj pre pleť, ktorá trpí rôznymi ekzémami, či psoriázou. Do kúpeľa môžete použiť aj ďalšie bio oleje

Arganový olej na vlasy

Ak sa chcete páčiť, starostlivosť o vlasy je nevyhnutná. Moderné účesy alebo doplnky nepomôžu, ak vlasy nie sú zdravé. Aj tu je arganový olej neoceniteľným pomocníkom. Využíva sa pri výrobe mnohých šampónov a vlasových zábalov. Rozštiepené končeky, suché a polámané vlasy nie sú pre arganový olej problémom. Naneste ho priamo na poškodené časti vlasov a po hodinovom pôsobení zmyte teplou vodou.

Ak si vlasy často žehlíte, fénujete, vystavujete intenzívnemu slnku alebo pôsobeniu rôznych chemikálií pri farbení, alebo pri častom kúpaní v bazénoch, zábal z arganového oleja určite potrebujete. Pri ťažkom rozčesávaní a zamotaných vlasoch stačí pár kvapiek. Platí to hlavne pri kučeravých vlasoch, ktoré pôsobia nezdravo a ich rozčesávanie je doslova utrpením.

Pôsobí ako kondicionér, vaše vlasy získajú lesk a zlepší upraviteľnosť vlasov. Arganový olej na vlasy vytvára bariéru medzi vlasmi a škodlivými faktormi ako je napr. slnečné žiarenie a sušenie teplým vzduchom. Má shopnosť renovovať a obaliť vlasové korienky

Arganový olej vyživuje a hydratuje nielen samotné vlasy, ale takisto pomáha udržovať zdravú pokožku hlavy. Poškodená či nezdravá pokožka hlavy má za následok nevzhľadné alebo poškodené vlasy. Zdravá pokožka hlavy je základ k zdravým a lesklým vlasom.

Arganový olej na vlasy

Arganový olej na nechty

Poznáte to... máte sa niekde podpísať, či podať niekomu ruku a je to pre Vás problém. Prečo? Nevzhľadné dolámané nechty, zádery, poškodené nechtové lôžka. Ak si s nimi neviete dať rady, arganový olej pomôže aj tu. Zabíja totiž baktérie, pomáha rastu zdravých nechtov a lieči rôzne nechtové ochorenia. Olej naneste na poškodené časti prstov alebo doň namočte celé ruky. Budú opäť vyzerať krásne, zdravo a mladistvo.

Arganový olej obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú veľmi potrebné pre udržanie krásny a zdravých nechtov. Nedostatok esenciálny mastných kyselín bude mať za následok zlomené nechty, nezdravú a potrhanú pokožku v okolí nechtového lôžka

Arganový olej ako pochutina

Ako sa zdravo stravovať? Spoznajte účinky arganového oleja na Váš organizmus zvnútra. Dajte si lyžičku oleja tri krát denne pred jedlom. Znížite tak hladinu cholesterolu v krvi, čo preventívne pôsobí proti vzniku srdcovocievnych ochorení. Olej je dokonca prevenciou proti nádorovým ochoreniam. Posilní lymfatický a nervový systém a spomalí priebeh závažných ochorení, ako napríklad Parkinsonova choroba.

Vedeli ste že...

Arganový olej v bio kvalite je to najlepšie čo môžete svojmu telu a pokožke poskytnúť.

čítať ďalej»